Ağrısız rahim filmi nasıl çekilir?

Cevat Bayrak 19 Ağu 2019 Okuma: 425

Rahim filmi çekiminiz sadece 2 dakika kadar sürer. Genital muayeneye veya simir testine benzer. Ağrı ve kanamanız olması beklenmez. Rahim filmi görüntülerini ekranlardan izleyen uzman doktorumuz rahim ve tüplerinizin durumunu gerçek zamanlı olarak değerlendirir. Eğer tüplerinizden birisi veya ikisi birden tıkalı çıkarsa yapılmakta olan işleme tüp açma işlemi (selektif salpingografi) ile devam edilir.

Çekim Aşamaları

Tüp açma işlemi de çok özel bazı tıbbi malzemeler ile yapılabilen ve sadece 2-3 dakika süren ağrısız, özel bir tekniktir. Duruma göre, yaklaşık %70-80 arasında başarılı olmakta, tüpler açılabilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rahim filmi ağrılı bir işlem midir?

Rahim filmi çekimi işleminin 2 aşaması vardır. İlk...

Devamını Oku

Adet düzensizliğinde rahim filmi çekilir mi?

Sadece adet düzensizliği için rahim filmi çekilmez...

Devamını Oku

Rahim filmi çekiminde refakatçi gerekir mi?

Echomar ve Sonomed’te rahim filmi sadece birkaç da...

Devamını Oku

Hakkımızda

cevat-bayrak

Dr. Cevat Bayrak

1992 Yılında kurulan ve aynı çatı altında faaliyetlerini sürdüren Echomar ve Sonomed birikimi ve tecrübesi ile en iyi hizmeti kalite standartları çerçevesinde, en güvenilir şekilde veren, ülkenin en önde gelen sağlık kuruluşları arasındadır. Echomar ve Sonomed, işinde uzman, üstün nitelikli, deneyimli bir ekibe sahiptir. Gelişmiş alt yapısı, modern donanımı ve uluslararası standartlarda kalite anlayışı ile hastalarına hizmet sunmaktadır.

E Bültene Abone Ol