Histerosalpingografi (HSG) ile Selektif Salpingografi (SSG) arasında ne fark vardır?

Cevat Bayrak 19 Ağu 2019 Okuma: 331

Histerosalpingografi incelemesinde ilaç rahim ağzından rahim boşluğuna doldurulur. Bu boşluğu dolduran ilaç bir süre sonra rahim tüplerinin içine geçer ve ilerlemeye başlar. Selektif salpingografide ise ince bir kateter ile tüpün içine kadar ilerlenir ve ilaç doğrudan doğruya tüpün içine doldurulur.

Farklar neler?

Histerosalpingografi sırasında tıkalı çıkan tüplerin çoğu selektif salpingografi ile açılabilmekte, bu hastalar laparoskopi ameliyatı olmaktan kurtulmaktadır.

Sonomed ve Echomar’da histerosalpingografi sırasında tüpü tıkalı çıkan ve fayda görebileceği değerlendirilen tüm hastalara aynı anda ve ek ücret talep etmeden selektif salpingografi yapılmaktadır. Selektif salpingografi HSG’nin bir parçası, devamı olarak düşünülmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rahim filmi HSG çekiminin başarısız olma durumu var mıdır?

Demir aletler kullanılarak veya eski tekniklerle y...

Devamını Oku

Emzirme döneminde rahim filmi çekilir mi?

Rahim filmi HSG bir röntgen incelemesidir. Görüntü...

Devamını Oku

Rahim filmi çekimi sonrası ne zaman işe dönebilirim?

Echomar ve Sonomed’te rahim filmi çekimi sonrası i...

Devamını Oku

Hakkımızda

cevat-bayrak

Dr. Cevat Bayrak

1992 Yılında kurulan ve aynı çatı altında faaliyetlerini sürdüren Echomar ve Sonomed birikimi ve tecrübesi ile en iyi hizmeti kalite standartları çerçevesinde, en güvenilir şekilde veren, ülkenin en önde gelen sağlık kuruluşları arasındadır. Echomar ve Sonomed, işinde uzman, üstün nitelikli, deneyimli bir ekibe sahiptir. Gelişmiş alt yapısı, modern donanımı ve uluslararası standartlarda kalite anlayışı ile hastalarına hizmet sunmaktadır.

E Bültene Abone Ol