HSG Fiyatları

HSG-Fiyatları
Cevat Bayrak 07 Eyl 2018 Okuma: 2301

HSG Fiyatları

HSG (rahim filmi) uzun yıllardır gerçekleştirilen bir işlemdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte rahim filmi çekiminin koşulları da giderek iyileşmektedir.

HSG artık ağrısız ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilen bir tanı koyma yöntemi olarak karşımıza çıkmakta ve korkulu rüya olarak görüldüğü günler geride kalmaktadır. Yararlanılan teknolojilerden biri olan C Kollu bilgisayarlı röntgen cihazının kullanılmaya başlanması ile birlikte işlem esnasında rahmi tutmaya, itip çekmeye gerek kalmamıştır. Kullanılan sıvının akışkanlığı ve yerleştirilen kateterin yumuşaklığı da incelemenin ağrısız gerçekleşmesine olanaklı hale getirmiştir. Bu gelişmeler hesaba katıldığında HSG fiyatları ne çok pahalı ne de çok ucuz olmalıdır.

Şişli Echomar, Türkiye'de en fazla sayıda rahim filmi çekilen merkezdir. Tüm donanım ve personeli ile birlikte sadece rahim filmi çekmek üzere kurulmuş olması merkezimizde HSG fiyatlarının yararlanılan yeni teknolojiye rağmen daha ekonomik olmasını sağlamaktadır. 

Hafta içi ve cumartesi günleri 08:00- 17:30 saatleri arasında telefon ederek veya bu sayfanın sağ alt köşesinde bulunan çevrimiçi danışma penceresini kullanarak güncel HSG fiyatı ile ilgili gerekli bilgiyi tarafımızdan edinebilirsiniz. Çalışma saatleri dışında mesaj bıraktığınız takdirde telefonunuzu bildirirseniz ilk iş günümüzde; ilk fırsatta sizi arayabiliriz.

HSG Neden Çekilir?

HSG filmi günümüzde tanı amacı ile çok sık başvurulan bir uygulamadır. Bunun nedeni ise rahim ve tüpler hakkında nitelikli bilgiler sağlamasıdır. HSG filmi özellikle kısırlık problemi yaşayan kadınlara uygulanan bir işlem olmakla birlikte kadın hastalıklarının nedenleri ile ilgili bilgiler edinmek amacı ile de gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda gelişen teknoloji ve bilimsel çalışmaların da etkisi ile kısa sürede, konforlu ve ağrısız bir şekilde uygulanabilmektedir. Doktorların HSG filmi isteme nedenleri aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır; 

- Kısırlık nedenlerinin teşhisi

- Rahim içerisinde bulunan doğumsal anomalilerin teşhisi

- Tüplerin açık mı yoksa kapalı olduklarının tespiti

- Tıkanmış tüplerin açılması

HSG Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

HSG çekimi bilindiği üzere birçok sağlık merkezinde farklı cihazlar yardımı ile çekilebilmektedir. Bu cihazların kimi oldukça eski teknolojilere sahipken kimileri de son teknolojik yapıdadır. Gelişen teknolojinin ürünleri olan HSG cihazları; gerek doktor gerekse de hasta konforu için oldukça önemlidir. HSG fiyatlarının belirlenmesinde en önemli etmen bu cihazın özellikleridir. Öyle ki Echomar Görüntüleme ve Polikliniğinde Dr. Cevat Bayrak'ın uyguladığı HSG filmleri C kollu röntgen cihazı ile çekilmektedir.

HSG fiyatlarının belirlenmesinde ikinci etmen de HSG uygulamasının anestezi ile mi yoksa normal olarak anestezisiz bir şekilde mi çekileceğidir. HSG çektirecek olanların dikkat etmesi gereken en önemli konu ise doktorun tecrübesi, kliniğin sterilizasyonu ve belirlenen fiyatın aşırı ucuz ya da aşırı pahalı olmamasıdır. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HSG Filmi Nerede Çekilir?
HSG Filmi Nerede Çekilir?

HSG Filmi Nerede Çekilir?

HSG filmi kadın rahminde beliren ya da şüphe duyul...

Devamını Oku
Rahim Filmi Sırasında Kullanılan İlaç Zararlı mı?
Rahim Filmi Sırasında Kullanılan İlaç Zararlı mı?

Rahim Filmi Sırasında Kullanılan İlaç Zararlı mı?

Rahim filmi HSG çekileceği zaman görüntüleme yapıl...

Devamını Oku
HSG Çekimi Devlet Tarafından Karşılanıyor mu?
HSG Çekimi Devlet Tarafından Karşılanıyor mu?

HSG Çekimi Devlet Tarafından Karşılanıyor mu?

Yaşanılan birçok sağlık sorunu için daha sebebi ne...

Devamını Oku

Hakkımızda

cevat-bayrak

Dr. Cevat Bayrak

1992 Yılında kurulan ve aynı çatı altında faaliyetlerini sürdüren Echomar ve Sonomed birikimi ve tecrübesi ile en iyi hizmeti kalite standartları çerçevesinde, en güvenilir şekilde veren, ülkenin en önde gelen sağlık kuruluşları arasındadır. Echomar ve Sonomed, işinde uzman, üstün nitelikli, deneyimli bir ekibe sahiptir. Gelişmiş alt yapısı, modern donanımı ve uluslararası standartlarda kalite anlayışı ile hastalarına hizmet sunmaktadır.

E Bültene Abone Ol