Rahim Filminde İnceleme Öncesi Hazırlık Gerekir mi?

Rahim Filminde İnceleme Öncesi Hazırlık Gerekir mi?
Cevat Bayrak 07 Eyl 2018 Okuma: 1500

Hangi İlaçları Kullanmak Gerekir

İnceleme yapılacak kişilerin önceden bir hazırlık yapmaları gerekmez. Özel durumlar haricinde sakinleştirici, ağrı kesici, müshil, lavman veya antibiyotik kullanmaya gerek yoktur.

Rahim içerisinin ayrıntılı görüntüsünün elde edilmesini sağlayan rahim filmi çekimi öncesinde herhangi bir hazırlık yapılmaya gerek kalmamasının yanı sıra çekime gelmeden önce hijyen sağlama amacı ile duş alınması önerilmektedir. Aynı zamanda rahim filmi uygulamasının kadının biyolojik döngüsü içerisinde çekileceği gün oldukça önemlidir. Gerek doktor gerekse rahim filmi çektirecek olan kadın en uygun günde uygulamanın gerçekleşmesi için özen gösterilmelidir. 

Rahim filmi; adet kanamasının bitiminden 4. ya da 5. gün çekilmelidir. Böylece herhangi bir gebelik oluşumu söz konusu olduğunda embriyoya zarar vermemek açısından büyük önem taşımaktadır. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

rahim-filminden-sonra-gebe-kalma-sansi
rahim-filminden-sonra-gebe-kalma-sansi

Rahim Filminden Sonra Gebe Kalma Şansı

Rahim filmi bir tedavi yöntemi olarak kullanılmasa...

Devamını Oku
rahim-filminden-sonra-hamile-kalanlar
rahim-filminden-sonra-hamile-kalanlar

Rahim Filminden Sonra Hamile Kalanlar

Rahim filmi HSG çekilmesini takip eden aylar içeri...

Devamını Oku
HSG Filmi Nerede Çekilir?
HSG Filmi Nerede Çekilir?

HSG Filmi Nerede Çekilir?

HSG filmi kadın rahminde beliren ya da şüphe duyul...

Devamını Oku

Hakkımızda

cevat-bayrak

Dr. Cevat Bayrak

1992 Yılında kurulan ve aynı çatı altında faaliyetlerini sürdüren Echomar ve Sonomed birikimi ve tecrübesi ile en iyi hizmeti kalite standartları çerçevesinde, en güvenilir şekilde veren, ülkenin en önde gelen sağlık kuruluşları arasındadır. Echomar ve Sonomed, işinde uzman, üstün nitelikli, deneyimli bir ekibe sahiptir. Gelişmiş alt yapısı, modern donanımı ve uluslararası standartlarda kalite anlayışı ile hastalarına hizmet sunmaktadır.

E Bültene Abone Ol