Tıkanmış Tüplerim HSG Filmi ile Açılır mı?

Cevat Bayrak 07 Eyl 2018 Okuma: 1648

Ben 3 ay önce Diyarbakır’da rahim filmi çektirdim. Narkoz ile bayıltarak yaptılar. Tüplerim tıkalı çıktı. Bana tüplerim için laparoskopi ameliyatı yapılması gerektiğini söylediler. İnternette araştırdım. Echomar’da rahim filmi sırasında selektif salpingografi denen tüp açma işlemi yapıldığını okudum.

Tıkalı Tüpler ve Rahim Filmi 

Telefon ederek bilgi aldım. Doktor hanım benden rahim filmimin fotoğrafını çekerek göndermemi istedi. Açılma ihtimali var mı diye bakmak için. Fotoğrafları gönderdikten sonra bana tüplerimden birisinin açılma ihtimalinin yüzde 70, iki tüpümün birden açılma ihtimalinin yüzde 40 olduğunu söyledi. Ben de randevu alarak cumartesi günü İstanbul’a gittim. Rahim filmi çekildi ve bu sırada tüp açma işlemi yapıldı. Allah’ıma bin şükür, 2 tüpüm de açıldı. Üstelik narkoz da verilmedi ve yaklaşık 5-6 dakika sürdü. Sadece biraz gaz sancısı hissettim. Eğer Echomar’a gitmeseydim laparoskopi ameliyatı olacaktım. Ameliyat riskinden ve ameliyatın maliyetinden de kurtulmuş oldum. Teşekkürler Echomar!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rahim filmi çekimi sonrasında ne zaman hamile kalırım?

23 nisan 2016 da bütün korkularıma rağmen gittim v...

Devamını Oku

Kısırlık tedavisinde ne zaman rahim filmi çekilmelidir?

Dr. Cevat bey merhaba. Konuya nereden gireceğimi b...

Devamını Oku

Rahim filmi çekiminden korkmalı mıyım?

Korkularımdan dolayı Echomar'a bugün gitmek nasip ...

Devamını Oku

Hakkımızda

cevat-bayrak

Dr. Cevat Bayrak

1992 Yılında kurulan ve aynı çatı altında faaliyetlerini sürdüren Echomar ve Sonomed birikimi ve tecrübesi ile en iyi hizmeti kalite standartları çerçevesinde, en güvenilir şekilde veren, ülkenin en önde gelen sağlık kuruluşları arasındadır. Echomar ve Sonomed, işinde uzman, üstün nitelikli, deneyimli bir ekibe sahiptir. Gelişmiş alt yapısı, modern donanımı ve uluslararası standartlarda kalite anlayışı ile hastalarına hizmet sunmaktadır.

E Bültene Abone Ol